Zavod za izobraževanje delavcev
Miklošičeva cesta 26
1000 Ljubljana
Tel: 01 257 21 83, 041 202 898
Faks: 01 257 21 84
Dejan Jesih iz Poslovno izobraževalnega centra JD, je v četrtek, 21. maja 2015 pripravil brezplačno predstavitev delavnice Čustvena inteligenca.
Človekova čustva so reakcija na nekaj, kar nam je pomembno v življenju (veselje, jeza…). Z višino IQ se rodimo in predstavlja 20% tega, kar smo, 80% pa je čustvena inteligenca, ki se je učimo celo življenje in jo lahko izboljšamo (čustveno opismenjevanje). Čustveno inteligenten človek svoja čustva ne kaže, saj mnogi lahko to izkoriščajo zoper njega. Zaveda se tudi tega, da se čustva prenašajo naprej in recimo, jeza, ustvari samo novo jezo. Čustveno inteligenten človek se tudi hitreje opomore po stresu. Naš zavestni um predstavljamo samo 1/7 in na njega imamo vpliv, preostalih 6/7 pa predstavlja nezavedni oz. čustveni um, na katerega nimamo neposrednega vpliva in v njem je shranjeno vse, kar smo se naučili in kar smo doživeli, s tem smo tudi proizvod razmišljanja drugih ljudi. V stresni situaciji nas poganja nezavedni – čustveni um in odzivamo se na osnovi svojega mnenja in ne na osnovi dejstev.
V krizni ali stresni situaciji lahko svoje razmišljanje spremenimo, kljubujemo svojim mislim, ko smo slabe volje oz. naredimo nekaj drugače kot po navadi. Z različnimi tehnikami lahko začnemo spreminjati sebe, svoje odzive in začeti osebni razvoj.
Ljudje smo različni in se pogosto ne razumemo dovolj dobro, zato je potrebno biti v komuniciranju natančen in konkreten in vedno povzeti povedano. Zavedati se moramo, da nekaj, kar povemo, drugi različno sliši (vaja z opisom slike). Za vsakim obnašanjem se skriva dober namen. Srečnejši ljudje so uspešnejši in zato je pomembno, da si v času, ko smo slabe volje, prikličemo dobre spomine. K temu pa pripomore tudi to, da se zavemo, da druge ne moremo spremeniti, da lahko spremenimo pogled nanje.
Čustvene inteligence se učimo vse življenje in omogoča nam, da vnaprej predvidimo različne situacije in lahko njim prilagodimo svoj odziv.
Vsekakor zanimivo in koristno znanje, ki nam omogoča lažje življenje v poslovnem in zasebnem svetu.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
Zavod ZID