Zavod za izobraževanje delavcev
Miklošičeva cesta 26
1000 Ljubljana
Tel: 01 257 21 83, 041 202 898
Faks: 01 257 21 84
Projekt ”Kompetentna Slovenija” je sklop delavnic in usposabljanj, namenjen širši javnosti s katerim želimo javnosti posredovati čim širši nabor kompetenc za zmanjšanje neskladij med obstoječim znanjem in novo nastajajočimi potrebami trga dela. Poleg tega pa je projekt namenjen tudi povečanju ozaveščenosti delovno aktivnega prebivalstva glede potrebe krepitve vseživljenjskih kompetenc. Soočamo se s hitrim razvojem, ki od posameznika in podjetja zahteva hitro prilagajanje na spremembe. Uspešen pristop nad omenjene izzive je v vlaganju v človeški kapital. Z znanjem, ki ga moramo nenehno dopolnjevati in nadgrajevati z novimi izobraževanji in usposabljanji bomo lahko dosegli večjo konkurenčnost in posledično tudi uspešnost. Tako na ravni posameznikov, individualnih podjetij, kot tudi na ravni celotne družbe.
Namen projekta
Projekt se izvaja z namenom doseganja hitrejšega razvoja in s tem dviga splošne kakovosti življenja vseh posameznikov v Sloveniji, z zagotavljanjem dodatnih vlaganj v krepitev podjetniških znanj, inovativnosti in t.i mehkih veščin. Tako lahko udeleženci pridobivajo koristna znanja za vsakodnevne službene obveznosti, podjetniško udejstvovanje ali pri samem iskanju zaposlitve.
Ciljna javnost
Dogodki so namenjeni zaposlenim, ki se želijo dodatno usposabljati in krepiti svoje kompetence z namenom učinkovitejšega opravljanja svojega dela. Zainteresirani se prijavijo za udeležbo. Prijave se zbirajo do zapolnitve prostih mest.
Delavnice bodo pokrivale naslednje teme:
Ogjelte si napovednik BREZPLAČNIH delavnic.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
Zavod ZID