Zavod za izobraževanje delavcev
Miklošičeva cesta 26
1000 Ljubljana
Tel: 01 257 21 83, 041 202 898
Faks: 01 257 21 84
Preizkušanje orodja in optimiranje nastavitev stroja
Komu je seminar namenjen:
Vsebina seminarja
Optimizacija procesa brizganja praviloma traja vsaj 2 preizkusa po nekaj ur. Šele tedaj lahko ugotovimo natančno, kako orodje deluje in kaj mora še narediti orodjar za optimalno delovanje orodja in procesa. Optimiran proces pomeni hitro delovanje stroja, izdelavo dobrih izdelkov, malo vzdrževanja in dolga življenjska doba orodja.
Predavanje je podkrepljeno z množico vzorčnih primerov, ki so povzeti po realnih primerih iz prakse.
Predavatelj
Mag. Boštjan Šmuc je samostojni raziskovalec, zaposlen na TECOS-u. Opravlja dela produktnega vodje delavnice in preizkuševalnega laboratorija. Predavatelj ima 26 let industrijske prakse na področjih predelave plastike in konstruiranja orodij. Svojo profesionalno pot je začel kot konstrukter orodij, nadaljeval kot tehnolog za brizganje. Kot vodja razvoja plastike je koordiniral delo med razvojem izdelkov in proizvodnjo.
Na TECOS-u je kot predavatelj v podjetjih podajal svoja znanja že mnogim generacijam tehnikov, tehnologov in razvojnikom.
Kontakt, prijave in dodatne informacije
Kotizacija in gradivo: 115,00 € + DDV
Popusti: 15% za člane kategorije A in 7% za člane kategorije B
Cena vključuje predavanje, strokovno gradivo ter prigrizke in osvežilne napitke med odmori. Gradivo boste na seminarju prejeli v pisni obliki, v nadaljevanju pa tudi v elektronski obliki.
Podrobnosti najdete tukaj.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
Zavod ZID