Seminarji na OOZ Ljubljana Vič v aprilu in maju 2016

Sofinanciramo 10% več

Kako zakonito odpovedati pogodbo o zaposlitvi? – 6. april 2016

Ena od večjih skrbi podjetnikov – delodajalcev je ta, da bodo zaposleni pred sodiščem uveljavljali nezakonitost odpovedi pogodbe o zaposlitvi. Delavec je namreč v takšnem primeru z vidika sodišča šibkejša stranka in nemalokrat se zgodi, da sodišča razsodijo v korist delavca. Za delodajalca to pomeni, da mora delavca, ki ga je odpustil, zaposliti nazaj na isto delovno mesto, prav tako mu mora dodatno plačati odškodnino.

Na seminarju si bomo pogledali:

  • na katere sestavine biti pozoren pri sklepanju pogodb o zaposlitvi;
  • na kaj moramo paziti med trajanjem delovnega razmerja, da nas delavci ne bodo upravičeno tožili pred sodiščem;
  • kako zakonito odpovedati pogodbo o zaposlitvi delavcu? Na seminarju bomo pojasnili tudi vse pomembnejše institute delovnega prava, na katere mora podjetnik – delodajalec paziti pred, med in po koncu zaposlitve delavca – vse z namenom, da se podjetnik – delodajalec zaščiti pred tožbami zaposlenih.

Seminar bo v sredo, 6. aprila 2016, ob 16. uri, cena seminarja (brez DDV) znaša 80,00 EUR cena za člane OOZ Ljubljana Vič znaša 40,00 EUR.  Izvajalec: Aleš Budja, univ. dipl. prav., pravni in davčni svetovalec

»Kaj moramo vedeti, če nas pokličejo iz FURS oz. še več, vem osnove, če se najavi davčni inšpektor« - 20. april 2016

Zakon o davčnem postopku (ZDavP-2) je bil dopolnjen in spremenjen, poleg odprave administrativnih ovir, pa so spremembe in dopolnitve tudi v okviru davčnega nadzora in davčne izvršbe. Novosti pri izpolnjevanju davčnih obveznosti vplivajo tako na davčne zavezance, ki opravljajo dejavnost, računovodje in tisti, ki vodijo poslovne knjige, pa so izrazili željo, da namenimo nekaj besed davčnem postopku in trdim orehom v praksi.

Poudarki 

  • Kaj moramo vedeti o osnovnih načelih v davčnem postopku?
  • Katere so vse pristojnosti uradne osebe iz finančne uprave?
  • Ali sme uradna oseba tudi v naše stanovanje?
  • Katere obveznosti in pravice ima davčni zavezanec v okviru davčnega nadzora, ki je lahko - davčni nadzor davčnih obračunov - davčni nadzor posameznega področja poslovanja in - davčni inšpekcijski nadzor.
  • Kaj moramo vedeti, ko pišemo pripombe na zapisnik ali pritožbo?
  • Ali vemo, da pritožba ne zadrži izvršitve, je dana možnost, da FURS zadrži izvršitev?
  • Kako se pripraviti na izterjavo davčnega dolga in se izogniti davčni izvršbi? Predstavili bomo opredelitve vsakega postopka, razlike, pravna sredstva in seveda posledice, če in ko je izdana odločba, z opozorili iz prakse.

Seminar bo v sredo, 20. aprila 2016, ob 16. uri, cena seminarja (brez DDV) znaša 90,00 EUR, cena za člane OOZ Ljubljana Vič znaša 45,00 EUR. Izvajalka: Simona Štravs

 

Mesečni posvet Leonide Udovič – 18. maj 2016

Vabimo vas, da se nam pridružite na posvetu saj je čas, ko je potrebno pripraviti uskladitev glavne knjige z računovodskimi standardi. Obravnavali bomo tudi ostala aktualna vprašanja, ki so se vam nakopičila.

Posvet bo trajal dve uri, dne 18. 5. 2016, ob 16. uri. Izvajalka posveta: Leonida Udovič 

E-novice

Prijavite se na naše e-novice in enkrat na mesec vas bodo v Vašem elektronskem predalu čakale sveže novice.

Izdelava kABI d.o.o.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Zavod ZID