VARJENJE IN POSTOPKI SPAJANJA MATERIALOV V TRAJNO ZVEZO

Celje, 21. januar 2016

Se kdaj vprašate:

  • Kakšne so razlike med varilnimi postopki?
  • Katero varilsko tehniko naj uporabim?
  • Kateri kriteriji mi bodo pri izbiri pomagali?
  • Kako pravilno pripraviti postopek?

Opisani in slikovno predstavljeni bodo postopki varjenja in drugih tehnik spajanja materialov v neločljivo zvezo. Opisani bodo obločni, elektrouporovni postopki, varjenje z uporabo kemične in visoko zgoščene energije kot sta laserski žarek in elektronski snop in postopki z uporabo mehanske energije. Nadalje bo predstavljeno hibridno spajanje, spajkanje in mehansko spajanje. Poleg varilnih postopkov pa bodo podane osnovne karakteristike varivosti, določitev postopka in možnosti izboljšanja varivost pri različnih materialih.

Komu je seminar namenjen

  • Vsem, ki se ukvarjajo s strojegradnjo, izdelavo in načrtovanjem nosilnih konstrukcij, izdelavo opreme, naprav, izdelovanjem avtomobilskih komponent...
  • Vsem, ki delujejo na elektotehničnem področju in se srečujejo s spajanjem električnih kontaktov, bakrenih žic in drugih električnih elementov...
  • Vsem, ki delujejo na vzdrževanju energetskih objektov, gradbenih strojev in vozil ter industrijskih orodij za različne namene, opreme za farmacevtsko in prehrambeno industrijo...

Pridobili boste naslednja znanja

  • Spoznali osnovne značilnosti varilnih postopkov in razlike med njimi.
  • Pridobili znanje o primernosti uporabe posameznih postopkov za varjenje različnih materialov v praksi.
  • Spoznali kriterije odločanja o izbiri varilnih postopkov glede na posabezne produkte kot so: varjenje jeklene konstrukcije, varjenje betonskega jekla, sanacija toplovoda, odprava razpok na orodju iz zelo trdih jekel, varjenje izpušnih sistemov iz titana, varjenje električnih bakrenih kontaktov in varjenje elementov za vakuumsko tehniko itd.

Predavatelj

Prof. dr. Janez Tušek je redni profesor na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani za področje varjenja in spajanja materialov. Poleg pedagoškega dela se ukvarja tudi z znanstvenim in strokovnim delom in spada v Sloveniji med največje strokovnjake na področju  poznavanja tehnologij varjenja.

Podrobnosti seminarja in prijava - tukaj.

E-novice

Prijavite se na naše e-novice in enkrat na mesec vas bodo v Vašem elektronskem predalu čakale sveže novice.

Izdelava kABI d.o.o.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Zavod ZID