Orodja za brizganje plastike

Celje, 24. marec 2016

  • Osnove zasnove orodij (zahteve izdelka, orodja, stroja in tehnično prevzemne zahteve)
  • Vrste orodij za brizganje (osnovno orodje, orodje s prisilnim snemanjem, orodje  s stranskimi pogoni ipd.)
  • Elementi orodij (normalije, število in razporeditev gnezd, dolivni sistemi, stranski pogoni, odvijalni sistemi, snemalni sistemi, tempreriranje orodij, odzračevanje orodij, vodenje in centriranje orodij ter nadzor delovanja)
  • Ostale značilnosti (izbira materialov, določitev skrčkov, snemalnih kotov ter obdelave površin)

Industrijsko orodje je srce vsakega procesa preoblikovanja oziroma predelave materiala in predstavlja ključni element v procesu izdelave izdelka. Namenjeno je proizvodnji oblikovno bolj ali manj kompleksnih izdelkov iz polimernih ali kovinskih materialov.

Pravilna zasnova orodja je ključ za uspešno delovanje procesa in mora omogočati sprejem in razvod raztaljene plastične mase, zapolnitev orodne votline, ohladitev oziroma temperiranje vlitega izdelka ter razkalupljenje in izmetavanje izdelka iz orodja. Za pravilno zasnovo orodja je zagotovo bistveno poznavanje različnih konceptov in glavnih sestavnih elementov.

Poznavanje konceptov zasnove orodij za brizganje plastike je osnova, ki omogoča  učinkovito računalniško podprto konstrukcijo in vpliva na stroškovno sprejemljivo izdelavo.  

Seminar je namenjen:

•      Konstrukterjem in razvijalcem plastičnih izdelkov in orodij

•      Tehnologom zadolženim za proces brizganja

•      Orodjarjem in vsem ostalim, ki se sodelujejo v procesu zasnove, izdelave in uporabe orodij za brizganje

•      Nabavnikom in prodajnikom orodij za brizganje

Predavatelj: 

Andrej Glojek, dipl. inž. strojništva, je strokovnjak za izvajanje simulacij brizganja plastike (Moldflow), izvajanje mehanskih preračunov s pomočjo metode končnih elementov (Abaqus, Ansys, I-deas), za razvoj in konstruiranje izdelkov za brizganje plastike in ekstrudiranje ter za razvoj in konstruiranje orodij za plastiko.

Od leta 1997 je zaposlen na TECOS-u, Razvojnem centru orodjarstva, od 2007 asistent na Fakulteti za strojništvo, Univerze v Ljubljani z izpostavo v Celju. Od leta 2007 asistent na Visoki šoli za tehnologijo polimerov, od leta 2013 višji predavatelj na visoki šoli za tehnologijo polimerov, od leta 2011 pa asistent in predavatelj na Visoki gospodarski šoli v Celju.

Podrobnosti najdete tukaj.

E-novice

Prijavite se na naše e-novice in enkrat na mesec vas bodo v Vašem elektronskem predalu čakale sveže novice.

Izdelava kABI d.o.o.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Zavod ZID